Ana Sayfa Yaşam 22 Şubat 2021 261 Görüntüleme

CHP Milletvekili Yalım: “Bütün belediyelerimize eşit davranan bir anlayış içinde olacağız”

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından AK Partili Banaz Belediyesi’ne yapılan otobüs yardımı üzerinden merkezi hükümeti eleştiren CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, “Şu an Merkezi Hükümeti yöneten AK Parti Genel Başkanının yaptığı gibi değil bütün belediyelerimize eşit davranan bir anlayış içinde olacağız” dedi.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Uşak Milletvekili Özkan Yalım, CHP’li İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in, Uşak’ın Banaz ilçesini yöneten AK Partili belediyeye yaptığı otobüs yardımına ilişkin açıklamalarda bulundu. Cumhuriyet Halk Partisi’nin her kesime eşit şekilde yaklaştığını ifade eden Milletvekili Yalım, merkezi hükümetin CHP’li belediyelere engel olduğunu da hatırlattı.

 

“CHP’Lİ OLMAYAN BELEDİYELERE OTOBÜS, KAMYON VE İŞ MAKİNESİ HEDİYE ETMİŞTİR”
 

 İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin, farklı il ve ilçe belediyelerine de yardım ettiğini vurgulayan Milletvekili Yalım, “Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak özellikle Büyükşehir Belediye Başkanlarımız ile Merkezi Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin yaptığını değil, hangi partiden olursa olsun tüm belediye başkanlarını kucaklayan bir anlayış içerisindeyiz. Cumhurbaşkanı özellikle Büyükşehir Belediye Başkanlarımızın imkanlarını kısıtlarken, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer, Uşak’ta AK Parti Belediyesi ile yönetilen Banaz ilçemize 1 otobüs hediye etmiştir. Bunun yanında farklı il ve ilçelere CHP’li olmayan başka belediyelere de İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde bulunan fazla gelen otobüs, iş makinası veya kamyon hediye etmiştir” dedi.
 

 

“BU ANLAYIŞ İLE DEVLETİ YÖNETECEĞİZ”

Cumhuriyet Halk Partisi’nin herkesi eşit gören bir anlayış ile devleti yöneteceğini dile getiren Yalım, “İşte biz hükümete geldiğimizde bu anlayış ile devleti yöneteceğiz. Tüm belediyelerimiz tüm vatandaşlarımız bizim için eşittir, hiçbir siyasi görüş gözetmeksizin hangi belediye olursa olsun vatandaşın ihtiyacı doğrultusunda gereken tüm ihtiyaçlarını eşit bir şekilde karşılamak adına bütçeden gerekli desteği verip, yatırımları da eşit ve adaletli bir şekilde yapacağız. Şu an Merkezi Hükümeti yöneten AK Parti Genel Başkanının yaptığı gibi değil bütün belediyelerimize eşit davranan bir anlayış içinde olacağız. İzmir Büyükşehir Belediyemizin yaptığı bu bağışta bunun bir göstergesidir” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Tema Tasarım | Osgaka.com