Ana Sayfa Magazin 22 Şubat 2021 326 Görüntüleme

Toygun Ateş son yolculuğuna sessiz sedasız uğurlandı!

Ünlü sanatçı Onur Akay’dan vefat eden usta oyuncu Tougun Ateş’le ilgili çarpıcı iddialar geldi!

Malatya'ya "Gizemli Köy" isimli filmin çekimleri için giden ve bir süre sonra koronavirüse yakalanan usta oyuncu Toygun Ateş'in, 6 Şubat'ta test sonucu pozitif çıkmış ve durumunda iyileşme olmayınca tedavi gördüğü İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi'nde entübe edilmişti. 19 Şubat'ta öğle saatlerinde fenalaşan Toygun Ateş, doktorların tüm çabasına karşın kurtarılamamıştı.

Geçtiğimiz hafta usta oyuncu Toygun Ateş'in entübe edildiğini duyuran ses sanatçısı ve yazar Onur Akay, yeni yazısında ise çarpıcı açıklamalarda bulundu. Akay, "Toygun Ateş'in maalesef Covid-19 testi yapılmamış bir film setinde çalıştığını üzülerek öğrendim. Böyle bir sette koronavirüse yakalanan oyuncumuz, maalesef güvensiz çalışma şartlarının bedelini hayatı ile ödedi. Pandemi döneminde çalışmalarına devam eden film ve dizi setlerinin daha sıkı bir şekilde denetlenmesi gerekiyor. Toygun Ateş'in cenazesi Malatya'dan İstanbul'a getirildi ve önceki gün sessiz sedasız Zincirlikuyu Mezarlığı'nda defnedildi. Cenazeye, Covid-19 tedbirleri nedeni ile sadece ailesi ve az sayıda yakını katıldı." İfadelerini kullandı.

Onur Akay şöyle devam etti:

"Kendisi gibi oyuncu olan kızı Gökşen Ateş'le konuştum. Ateş, 'Covid'den dolayı kalabalık olmasın diye kimseye haber veremedik. Babam Zincirlikuyu'da gitmek isterseniz… Üzgünüm çok… Tarifsiz bir duygu… Söylenecek bir şey yok Onur Bey… Onu çok seviyorum, teşekkürler, hepimizin başı sağ olsun.' ifadelerini kullandı. Ortaköy'deki sohbetimizde beni çok güldürmüştünüz ve sözünüz vardı tekrar buluşacaktık ama sözünüzü tutmadınız! Nur içinde yat, güle güle canım Toygun ağabeyciğim." 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Tema Tasarım | Osgaka.com