Ana Sayfa Yaşam 8 Mart 2021 242 Görüntüleme

‘Her kalp atışını önemsiyoruz’ Podcast serisi ile Daiichi Sankyo'dan sözlü tarih çalışması

Japonya’nın en büyük ilaç firmalarından, kalp ve damar hastalıklarına yönelik ürün ve çözümleri ile Türkiye’de büyümesini sürdüren Daiichi Sankyo, Kovid-19 pandemisi ile savaşan hekimlerimizin hikayelerini podcast yayınları ile sözlü tarihe katkı sunmaya hazırlanıyor.

Daiichi Sankyo’nun koşulsuz destek sunduğu, öğretim görevlisi Dr. Sertaç Doğanay’ın sunumuyla “Her Kalp Atışını Önemsiyoruz” podcast serisi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde başlıyor.

“Her Kalp Atışını Önemsiyoruz” podcast serisinin ilk bölümüne, bir kardiyoloji uzmanı olarak pandemiyle ilk günden beri ön saflarda mücadele eden Özel Kadıköy Medicana Hastanesi doktoru Kardiyolog Prof. Dr. Bengi Başer konuk oluyor.

Türkiye’nin pandemi ile geçirdiği bir yılı değerlendirecek Prof. Dr. Başer, kadın sağlık çalışanlarının tıp dünyasına katkısını, tarihin ilk kadın doktoru Elizabeth Blackwell’i de anarak aktarıyor.

Tüm podcast platformlarında yayınlanacak “Her Kalp Atışını Önemsiyoruz” Podcast serisinin ikinci podcast’inde ise Dr. Sertaç Doğanay’ın konuğu Sağlık Bilimleri Üniversitesi Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görevli Nörolog Dr. Öğretim Üyesi Elif Sarıönder Gencer oluyor.

Serinin yeni yayınlar ile devam edeceğini belirten Daiichi Sankyo Genel Müdürü Fatih Yedikardeş, “Daiichi Sankyo olarak pandeminin ilk gününden itibaren hekimlerimiz başta olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımız için koşulsuz olarak verebileceğimiz her türlü desteği sunduk. Bu çalışmamız ise, gerek ülkemizin gerekse dünyanın tarihe tanıklık ettiği bir dönemin çıktıları olacak. Biliyorsunuz, Türkiye’de ilk vaka 11 Mart 2020 tarihinde T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından açıklandı. O günden bugüne bugüne binlerce sağlık çalışanı yaşamadan kimsenin bilemeyeceği türlü fedakârlık göstererek, Kovid-19 ile amansız bir şekilde mücadele etmeye devam ediyor. Toplum olarak da bugüne kadar görülmemiş güçlüklerin içinden geçiyoruz. Bu sürecin en yakın tanıkları arasında yer alan hekimlerimiz ise, ‘Her Kalp Atışını Önemsiyoruz’ podcast çalışmamızda hem sözlü tarihimize çok kıymetli katkılar sunacak hem de Türkiye’nin Kovid-19 alanında gösterdiği başarının nasıl elde edildiğini bizlere anlatacak” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Tema Tasarım | Osgaka.com