Ana Sayfa Yaşam 16 Mart 2021 269 Görüntüleme

Applied Value Group’tan, Türkiye pazarına hızlı giriş

Yatırım, yönetim danışmanlığı ve sosyal sorumluluk projeleri alanlarında faaliyet gösteren Applied Value Group’tan, Türkiye pazarına hızlı giriş. Hem kendi bünyesindeki, hem de danışmanlık verdiği holding ve şirketlere; sonuç odaklı, sermaye üretkenliğinin iyileştirilmesini sağlayan, karlılık artırımına odaklı hizmetler vermeyi sürdüren Applied Value Group bünyesinde 30’u aşkın şirket bulunuyor.

Yatırım, yönetim danışmanlığı ve sosyal sorumluluk projeleri alanlarında faaliyet gösteren Applied Value Group büyümeyi sürdürüyor. Dört kıtada birçok sosyal sorumluk projesine imza atan grubun; New York, Miami, San Francisco, Stockholm, Kopenhag, Şangay, İstanbul ve Helsinki'de ofisleri bulunuyor. 30'dan fazla ülkede faaliyet gösteren ve bünyesinde 30’u aşkın şirket bulunan grup, Türkiye’de de faaliyetlerine hızla devam ediyor. 

 

Türkiye’deki faaliyet alanlarını kısa sürede hızla genişlettiklerinin altını çizen Applied Value Yönetim Kurulu Başkanı Bruce Grant: Hali hazırda oturmuş iş modeli olan şirketlere yatırım yapmanın yanı sıra büyük potansiyele sahip heyecan verici yeni girişimler de başlattık. Bu süreçte, İzmir’de faaliyet gösteren hastane ve yoğun bakım ünitesi yatakları üreten Kenmak'ı satın aldık. Diğer yandan da; Türkiye’nin önde gelen yazılım firmaları arasında yer alan Commencis ile Sourcing Value isimli bir hammadde tedarik platformu oluşturduk” dedi. 

 

Grup, 20'den fazla girişim üzerinde çalışmaya devam ediyor

 

Applied Value Group olarak yatırımlarına devam ettiklerini açıklayan Grant, “Bu süreçte, sağlık sektöründe faaliyet gösteren IoT (nesnelerin interneti) alanında kullanılan ürünler geliştiren Medrics'e de yatırım yaptık. Üzerinde çalıştığımız girişimlerin sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Ekibimiz; yenilenebilir enerji, su altyapısı, siber güvenlik, dikey tarım, beyaz eşya, otomotiv, lojistik, depolama, emlak, bulaşıcı hastalıklar, güvenli hasta taşıma ekipmanları, algoritmik vadeli işlemler alım/satımı ve kadın girişimcileri desteklemek için mikrofinans alanlarında 20'den fazla girişim üzerinde çalışıyor” şeklinde sözlerini sürdürdü.

 

 

 

Applied Value Group, yatırımlarına devam edecek

 

Önümüzdeki dönemde yatırımlarına devam edeceklerini belirten Bruce Grant, “Türkiye’de birçok kurumla iletişim halindeyiz, bu kapsamda; iş hayatında önde gelen yönetim kurulu düzeyindeki yöneticilerin çoğuyla yakın ve kalıcı ilişkiler kurduk, hedeflerimiz arasında yakın gelecekte yeni yatırımlar yapmak var.  Applied Value Group Türkiye ofisinin Kurucusu ve Genel Müdürü Reyhan Baylan ile birlikte önemli projelere imza atacağımıza olan inancımız tam. Geçtiğimiz kısa sürede; kendisiyle bir çok başarılı projeyi hayata geçirerek cazip yatırımlara imza atma fırsatımız oldu” dedi. 

 

www.appliedvaluegroup.com

 

 

Applied Value Group hakkında

 

Applied Value Group; yatırım, yönetim danışmanlığı ve sosyal sorumluluk alanlarında faaliyet gösteren global bir kuruluştur. Portföyünde yer alan şirketlerin yanı sıra müşterileri için yatırım getirisi ve somut karlılığa odaklanan faaliyetler geliştirmeyi de sürdüren şirketin; New York, Miami, San Francisco, Stockholm, Kopenhag, Helsinki, Şanghay ve İstanbul'da ofisleri bulunmaktadır. Applied Value Group, hem küresel hem de küçük ve orta ölçekli şirketlere, maliyet ve sermaye verimliliğini artırmayı hedefleyen hizmetler vermeyi sürdürmektedir.  

 

Reyhan Baylan hakkında

 

Applied Value Group Türkiye’nin Kurucusu olan Reyhan Baylan, kurumun Türkiye Genel Müdürlüğünü de sürdürmektedir. Lehman Brothers New York’ta 4 sene çalışan Baylan, Türkiye'de de uluslararası şirketlerde çeşitli yönetim pozisyonlarında görev almıştır. Baylan’ın deneyimleri arasında Garanti Bankası'nın alternatif yatırım fonunu yönetmek, büyük perakende gruplarının e-ticaret faaliyetlerini başlatmak ve Otto Group özelinde pazar yeri geliştirmek bulunmaktadır. Birçok uluslararası şirkette Genel Müdür Yardımcısı olarak da görev alan Baylan aynı zamanda eski bir girişimcidir. StilSOS isimli bir girişim başlatan Baylan, Galata Business Angels (GBA)’dan yatırım almış ve EBAN (European Business Angels Network) tarafından "The Most Promising Deal" ödülüne
de layık görülmüştür. Columbia Business School’un MBA programından, Johns Hopkins Üniversitesi’nin Uygulamalı Matematik ve Ekonomi Bölümlerinden ve Robert Kolej’den mezun olan Reyhan Baylan, Forte Kadın İş Liderleri Vakfı Üyesi ve MBA derecesini aldığı Columbia Business School'un büyükelçisidir. Baylan, start-up mentorlüğü ve eğitim, kariyer danışmanlığı alanlarında faaliyet göstermeyi sürdürmektedir.

 

Bruce Grant hakkında

 

Bruce Grant, Kuzey Amerika, Avrupa ve Çin'de yer alan, 30 şirketten oluşan Applied Value Group'un Kurucu ve İdari Başkanıdır. Kurumun temsil ettiği sektörler arasında; Yönetim Danışmanlığı, Teknoloji, Medya, Telekom, Yenilenebilir Enerji, Biyoteknoloji, Tıbbi Ürünler, İnşaat Malzemeleri ve Ürünleri, Madencilik, Yiyecek ve İçecek, Emlak ve Mikrofinans / Mikrogirişimcilik bulunmaktadır. Grant, Arthur D. Little Kuzey Amerika’nın (1995-97) ve Avrupa telekom operatörü Tele2'nin Başkanlığı da dahil olmak üzere Avrupa ve ABD'de bir çok kamu kurulunda yer almıştır. Bruce Grant, Vestas Rüzgar Sistemleri Yönetim Kurulu'nda görev yapmayı sürdürmektedir. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Tema Tasarım | Osgaka.com