Ana Sayfa Yaşam 16 Mart 2021 238 Görüntüleme

Goodyear bu sene de ödüllere doymuyor!

Dünyanın lider lastik üreticilerinden Goodyear, Eagle F1 Assymmetric 5 ve EfficientGrip 2 SUV lastikleri ile Almanya’nın önde gelen otomotiv dergilerinden ödülleri topladı. 

Alman otomotiv dergileri tarafından gerçekleştirilen, bu sezonun lastik testi sonuçları yayınlandı. Goodyear; Eagle F1 Asymmetric 5 lastikleri ile iki testte birden en iyi dereceyi elde ederken, EfficientGrip 2 SUV serisi ile on markanın mücadele ettiği Auto Bild Allrad testlerinde en üst sırada yer aldı.

Auto Zeitung'dan tam puan ve yakıt tasarrufu tavsiyesi, Gute Fahrt’tan övgüler

Alman otomobil dergisi Auto Zeitung, en son yaz lastiği testinde ultra performans serisi 225/40R18 ebatında on markanın lastiğini inceledi. Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5, ikinci sıradaki rakibini büyük farkla geride bıraktı. Eagle F1 Asymmetric 5 ayrıca, yakıt tasarrufu için de tavsiye edilen lastik oldu. Gute Fahrt Dergisi ise sık tercih edilen 245/40 R18Y ebatındaki sekiz yaz lastiğini test etti. Testten açık ara önde ayrılan Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5, olağanüstü performans ortaya koyarak, derginin tavsiye ettiği lastik oldu ve genel kategoride "Çok İyi +" derecesine layık görüldü. 

Eagle F1 Asymmetric 5, ıslak/kuru zeminde araç hakimiyeti, ıslak/kuru zeminde ABS frenleme, dikey ve yanal sürüşte kızaklama direnci ve ıslak zemin dairesel sürüş gibi performansını gösterebileceği tüm kriterlerde “çok iyi” seviyesini yakalayan tek ürün olarak öne çıktı.

Eagle F1 Asymmetric 5, bir güvenlikte de rakiplerinin önüne geçerek ıslak frenlemede tüm rakiplerini geride bıraktı.

Derginin editörü, lastiğin performansını şöyle yorumladı: "Goodyear'ın ıslak zeminde yol tutuş performansı, sadece kullanıcı yorumlarına göre değil, aynı zamanda düşük yuvarlanma direnci konusunda da oldukça iyi. Bu performansın arkasında çok büyük bir Ar-Ge çalışması yatıyor çünkü bir lastik ancak uygun orandaki kompleks kauçuk bileşiğiyle hem düşük yuvarlanma direncine hem de ıslak zeminde yüksel yol tutuşuna sahip olur.”

EfficientGrip 2 SUV serisine de tam puan

Eagle F1 Asymmetric 5 lastiklerinin başarısının yanında, EfficientGrip 2 SUV serisi de Almanya'nın önde gelen otomotiv dergilerinden Auto Bild’in testlerinde tam puan almayı başardı. Dergi, on beş farklı performans kriterinden oluşan derinlemesine bir testte 10 farklı markanın SUV lastiklerini karşılaştırdı.

Farklı performans özellikleriyle kendini kanıtlayan EfficientGrip 2 SUV, toplamda en yüksek puanı almakla kalmayıp, aynı zamanda kriterlerin her birinde üst sıralarda yer almayı başaran tek lastik oldu. SUV sürücülerinin çeşitli ihtiyaçlarını yansıtan test, ıslak ve kuru zemin performansının yanı sıra, kum, çakıl, çim ve çamur gibi çok çeşitli arazi yüzeylerinde çekişin ölçülmesini sağladı. 

Goodyear Avrupa Pazarlama Direktörü Piotr Nagalski konuyla ilgili şunları söyledi: "SUV sektörü, Avrupa'da en hızlı büyüyen sektörlerden biri. Sürücüler araçlarının çok yönlü olmasını beklerken, biz de onlar için çok yönlü performans sunan bir lastik geliştirdik. Testi kazanan EfficientGrip 2 SUV lastiklerin birbirinden zorlu bu testlerin her birinde yüksek puanlar elde etmesi, sürücüleri performanstan ödün vermeye zorlamayan bir SUV lastiği yaratma hedefimize ulaştığımızı gösteriyor."

On beş testin tümünde gösterilen bu istikrarlı üst düzey performansı, EfficientGrip 2 SUV modelinin tasarımında uygulanan inovasyon sağlıyor. Goodyear'ın Mileage Plus Teknolojisi ise diş elastikliği ve esnekliği sayesinde yakıt tasarrufu ve yüksek performans sunuyor. Bu yenilikçi teknoloji sayesinde, çeşitli sıcaklıklarda zorlu yol koşulları lastiklere daha az zarar veriyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Tema Tasarım | Osgaka.com