Ana Sayfa Yaşam 18 Mart 2021 226 Görüntüleme

Lüleburgaz’da Çanakkale Zaferi töreni

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 106’ncı yıl dönümü kapsamında Lüleburgaz Şehitliği’nde çelenk sunma töreni düzenlendi. Gerçekleşen törende Çanakkale şehitleri için saygı atışı yapılırken, şehitlikteki şehit mezarlarına karanfil bırakıldı. 

 

Çanakkale Zaferi’nin 106’ncı yıl dönümünde Lüleburgaz Şehitliği’nde çelenk sunma töreni düzenlendi. Düzenlenen törene Lüleburgaz Kaymakamı Salih Yüce, Lüleburgaz 65. Mekanize Piyade Tugayı Komutanı Mehmet Kurugül, Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli, Lüleburgaz Cumhuriyet Başsavcısı Yavuz Gökçen, Lüleburgaz Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Birdeniz Şan, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı. Törende saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Lüleburgaz Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı, Garnizon Komutanlığı ve Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin çelengi sunuldu. 

 

Şehitler için saygı atışı 

 

Çelenk sunma töreninin ardından Çanakkale şehitleri için tören kıtası tarafından 3 defa saygı atışı yapıldı. Saygı atışının ardından Lüleburgaz Kaymakamı Salih Yüce, Lüleburgaz 65. Mekanize Piyade Tugayı Komutanı Mehmet Kurugül, Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli, Lüleburgaz Cumhuriyet Başsavcısı Yavuz Gökçen ve diğer katılımcılar şehitlikteki şehit mezarlarına karanfil bıraktı. Şehitlikteki tören, şehitler için yapılan Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından sona erdi. 

 

Şehitler Anıtı’nda ikinci tören

 

Lüleburgaz Şehitliği’nde gerçekleştirilen törenin ardından Çanakkale Savaşı’nda Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bağlı bulunduğu 5. Ordu Menzil Müfettişliği tarafından Durak Mahallesi’nde inşa edilen Çanakkale Şehitleri Anıtı’nda da anma gerçekleştirildi. Başkan Gerenli, burada Belediye Başkan Yardımcıları Leyla Güncer, Gökhan Kaya Atay, daire müdürleri ve vatandaşlarla birlikte anıta karanfil bıraktı. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Tema Tasarım | Osgaka.com