Ana Sayfa Yaşam 19 Mart 2021 252 Görüntüleme

Dr. Elif Coşkunçay, GSK COVID Tedavileri Gelişen Pazarlar Bölgesel Medikal Lideri görevine atandı

GSK Türkiye Ülke Medikal Direktörü ve GSK Türkiye Liderlik Ekibi üyesi olarak görev yapan Dr. Elif Coşkunçay, 2021 itibarıyla Gelişen Pazarlar COVID Tedavileri Bölgesel Medikal Lideri olarak atandı.

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden 2000 yılında mezun olan Dr. Elif Coşkunçay; Endüstriyel Tıp Alanında yüksek lisansını tamamladı. Abbott, Pfizer, Novo Nordisk, Takeda ve Bristol-Myers Squibb şirketlerinde medikal alanda lokal ve global liderlik rolleri üstlendi. Dr. Elif Coşunçay’ın uzmanlık alanı ürünleri, onkoloji, immuno-onkoloji ve Medikal alanda zengin bir deneyimi bulunuyor.  

Şubat 2019’dan bugüne GSK Türkiye Ülke Medikal Direktörü ve GSK Türkiye Liderlik Ekibi üyesi olarak görev yapan Dr. Elif Coşkunçay, 2021 itibarıyla GSK COVID Tedavileri Gelişen Pazarlar Bölgesel Medikal Lideri görevini üstlenecek. 

Dr. Z. Diyar Akkaynak, GSK Türkiye Ülke Medikal Direktörü Görevine Atandı 

 

Dr. Elif Coşkunçay’dan boşalan GSK Türkiye Ülke Medikal Direktörü görevine ise; Dr. Z. Diyar Akkaynak getirildi. Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 2000 yılında mezun olan ve Yeditepe Üniversitesinde MBA derecesine sahip AkkaynakBiofarma, Eczacıbaşı ve Novartis şirketlerinde medikal alanda çeşitli liderlik rolleri üstlendi. 

 

Türkiye’de ilk erken erişim programını başlatan ve Faz I onkoloji çalışmalarının Türkiye’ye getirilmesine liderlik eden Dr. Z. Diyar Akkaynak, Mart 2021 itibarıyla GSK Türkiye Ülke Medikal Direktörü görevini üstlenecek.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Tema Tasarım | Osgaka.com