Ana Sayfa Yaşam 22 Mart 2021 242 Görüntüleme

Clariant, 2020 Entegre Raporu'nu yayınladı

Hedef odaklı ve yenilikçi bir özel kimyasal şirketi olan Clariant, 2020 Entegre Raporu'nu yayınladı. Yayınladığı rapor ile Clariant, işlerinin maddi ve manevi yönlerinin yanı sıra finansal ve finansal olmayan yönlerini gözden geçirerek şirketin tüm paydaşlarına değer yaratmaya yönelik çok boyutlu yaklaşımına şeffaflık sağladığını duyurdu.

"Yeni Döneme Girerken" (Into the New) başlığı ile yayınlanan raporda, Clariant'ın çevresel, sosyal ve yönetim (ÇSY) performansı ele alınırken; şirketinin ticari faaliyetleri, kurumsal vatandaşlık faaliyetleri ve ortaklıklarının Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri (SKH) açısından etkileri de değerlendirildi.

Bu doğrultuda Clariant’ın, hızla değişen dünyamızın geleceğini yalnızca ürünleri ve çözümleri ile değil, aynı zamanda dünyanın dört bir yanındaki çalışanları aracılığıyla da aktif bir biçimde şekillendirmeye devam ettiği dile getirildi. 2020 Entegre Raporu’nda, Clariant’ın vizyonu ve hedefleri çerçevesinde inovasyonlara ön ayak olan birtakım değişim adımlarına yer verildi. 

Rapor hakkında konuşan Clariant Yönetim Kurulu Başkanı Hariolf Kottmann, "Entegre raporlamaya yönelik süregelen taahhüdümüzün bir parçası olarak, tüm paydaşlarımızın bize olan güvenini güçlendirmek üzere şirketimizin ticari faaliyetlerindeki çevresel, sosyal ve yönetim performansına daha da fazla odaklandık. Ayrıca, sürdürülebilirlik kapsamında bütüncül bir yaklaşımın önemini vurguladığımız raporumuzda, Clariant'ın BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine nasıl aktif bir biçimde katkıda bulunduğu ve değişime nasıl öncülük ettiğine ilişkin şeffaf bir tutum sergiledik" açıklamasını yaptı.

Öte yandan, sürdürülebilirlik hedefleri kapsamındaki stratejilerini desteklemek adına Clariant, Entegre Rapor’da odak noktasını dijitale çevirdi. Bu doğrultuda Clariant, Kurumsal Yönetim Raporu, Ücretlendirme Raporu, Finansal Rapor ve GRI raporu dahil olmak üzere tüm 2020 Entegre Raporu'nu online platfroma taşıyarak kamuoyuna sundu.  Özet halindeki kısa rapor versiyonunun ise, İngilizce ve Almanca olarak basılı şekilde sunulacağı ve Clariant web sitesi vasıtasıyla sipariş edilebileceği belirtildi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Tema Tasarım | Osgaka.com