Ana Sayfa Yaşam 31 Mart 2021 209 Görüntüleme

Podera Şirketlerin Rekabet Kasını Güçlendirmek İçin Yola Çıktı

TTGV İktisadi İşletmesi’nin yeni markası Podera, iş dünyasının dinamiklerine uygun servisleri ile şirketlerin rekabet kasını güçlendirmek için yola çıktı. Podera, inovasyon, dijitalleşme ve rekabet ailelerinde toplam 8 servis ile hizmet verecek.

Değişen global dinamikler, artık şirketlerin aynı anda birçok süreçte iyileştirme yapmasını zorunlu kılıyor.   Pandeminin yarattığı belirsizlikler ise süreci bambaşka noktaya götürmüş durumda. Bu durum, Dünya Küresel Rekabet İndeksi’nin pandemi nedeniyle 2020 yılı için yayınlanmamasına kadar vardı. 2020’nin en önemli gündemi global ölçekte Dijitalleşme olur iken, İnovasyon belki de hiç olmadığı kadar yeniden ele alınması gereken bir kavram haline geldi.   

 

Podera, değişen dünyanın dinamiklerine cevap vermek amacıyla, yine iş dünyasının pratiklerinden hareketle 3 ailede 8 servis ile hizmet vermeye başladı. İş dünyasının problemlerini farklı deneyler tasarlayarak çözmesini sağlayan ExpeBiz ve tamamen özgün olarak geliştirilen ve aynı ve farklı takımlar arasında iletişimi güçlendiren CircleBiz, İnovasyon kavramına bakışın yeniden yorumlanmasını hedefliyor. Dijitalleşme hedefinde olan şirketler için ise şirketlerdeki gizli dijital liderleri öne çıkaran DijiElçi, müşterilerin gördüğü “ilk yüz” olan saha çalışanlarının dijitalleşmesine yönelik olarak DijiSaha ve bu alanda yeni danışmanları öne çıkarmayı ve ekosistemi bu sayede geliştirmeyi hedefleyen DijiDanışman, Dijitalleşme ailesini oluşturdu.

Podera’nın sahada daha önce deneyimlenmiş 3 ayrı servisi İnoReka, DijiReka ve EkoReka ise özel analiz çalışmaları, radar uygulamaları ile özellikle büyük çaplı organizasyonlara yönelik olarak bir araya geldi. 

“Organizasyonlarda inovasyon kolaylaşıyor”

Podera İş Geliştirme ve Pazarlama Direktörü Rıfat Çetin, Podera markası altında sundukları geniş yelpaze ile işletmeleri bir dönüşüm yolculuğuna çıkardıklarını belirtti. Çetin, inovasyon, dijitalleşme, sürdürülebilirlik üçgeninde  360 derece rekabet etmeyi güçlendiren  hizmetleri ile Podera’nın işletmelerin “rekabet yol kiti” olarak konumlanacağını ifade etti.  Rıfat Çetin, toplam 8 servis ile birinci olarak işletmelerin belirsizlikleri yönetmelerine ve hızlı hareket etmelerine yardımcı olacakları  problem çözme kültürünün geliştirilmesine, ikinci olarak dijitalleşmeyi tüm şirkette tabandan tavana yayma imkânı veren sistemler ve süreçler oluşturmasına ve son olarak ise işletmelerin rekabette fark yaratmaları için kendi fotoğrafını çekmesine imkan veren analiz araçlarına odaklandıklarını kaydetti. 

“Dijital dönüşüm projeleri öncelik”

TTGV İktisadi İşletmesi İcra Kurulu Başkanı Suat Baysan, Podera servislerinin farklı ölçekte 30’dan fazla şirket ile yapılan görüşmeler sonucunda geliştirildiğini, yeni servisler  ile iş dünyasının ihtiyaçlarına etki yapan çözümler sunmayı planladıklarını belirtti. 

Dijital dönüşüm projelerinin 2021 yılında pandemi etkisiyle global ölçekte en öncelikli konuların başında olduğunu vurgulayan Baysan, globalleşme yolunda Türk şirketlerinin rekabet gücünü artırarak belirsizlik sürecini daha iyi yönetmelerinin ancak özelleşmiş servislerle olabileceğini aktardı. 

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Tema Tasarım | Osgaka.com