Ana Sayfa Yaşam 8 Mayıs 2021 92 Görüntüleme

İYİ Parti Gümüşhane İl Başkanı Ali Ateş: “Kadir Gecesini Tebrik Ediyorum”

İYİ Parti Gümüşhane İl Başkanı Ali Ateş, Kadir Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayımladı. İYİ Parti Gümüşhane İl Başkanı Ateş: “On bir ayın Sultanı Mübarek Ramazan-ı Şerif'i uğurlamaya hazırlanırken, Kadir Gecesi'ne erişmenin heyecan ve coşkusunu tüm Müslümanlar olarak hep birlikte yaşıyoruz.
Yüce Kitabımız Kur'an-ı Kerim'de, “Kadir gecesi, bin aydan hayırlıdır.” mealindeki ayetle, bu gecenin esenlik dolu olduğuna işaret edilmektedir. Hiç şüphesiz bu mübarek gece, kalplerimizin kötülüklerden arınması, gönül dünyamızın aydınlanması, manevi huzurumuzun artması için bizlere eşsiz bir imkân ve fırsat sunmaktadır. Bu mübarek gecede, ruhumuzu karartan kötü duygu ve düşünceleri kalplerimizden atarak, nefretin kötü arzularını frenleyip, dünyamızı bulandıran haset, kin, düşmanlık gibi kötü duygulardan temizlenmek gerekir.  
Bu kutsal gecenin getirdiği esenlik ve selametin, tüm yurdumuzu, milletimizi ve bütün insanlığı çepeçevre kuşatmasını; yeryüzünde barış ve huzurun artırmasını temenni ediyorum. Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi'nin İslam âlemi ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını Yüce Rabbimden diliyor; tüm Gümüşhaneli hemşerilerimin Kadir Gecesini tebrik ediyorum” dedi.

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Tema Tasarım | Osgaka.com