Ana Sayfa Yaşam 10 Mayıs 2021 217 Görüntüleme

Dünya İçin İyilik Kayıtları Devam Ediyor!

Bu yıl ‘Dünya İçin İyilik’ temasıyla gerçekleştirilen ve çocukların doğa ile bağlarını güçlendirmeye odaklanan bu özel güne kayıtlar proje web sitesinden devam ediyor. 

 

Tüm dünyada olduğu gibi 2018 yılından bu yana Türkiye’de de çocukları açık havada keşfederek ve deneyimleyerek öğrenmeye çağıran Okul Dışarıda Günü’ne kayıtlar devam ediyor. Bu yıl ‘Dünya İçin İyilik’ temasıyla 20 Mayıs Perşembe günü gerçekleştirilecek olan bu özel güne kayıt yaptıranların sayısı ise 50 bine yaklaştı. 

 

Katılımcı ülkeler arasında son üç yılda rekor seviyede katılım alan Okul Dışarıda Günü ile çocukların açık havada zaman geçirmesinin fiziksel ve zihinsel sağlıkları açısından kazanımlarına dikkat çekiliyor; pandemi ile doğadan uzak kalan çocukların iklim krizi ile mücadelede sorumluluklarını öğrenmesi ve doğa ile bağlarının güçlendirilmesi hedefleniyor. Türkiye’de Aktif Yaşam Derneği tarafından hayata geçirilen Okul Dışarıda Günü’ne ‘Kirlenmek Güzeldir’ felsefesiyle 17 yıldır ebeveynlere çocukların gelişiminde kirlere, keşiflere ve deneyimlere yer vermeye çağıran OMO destek veriyor.   

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Tema Tasarım | Osgaka.com