Ana Sayfa Yaşam 10 Mayıs 2021 302 Görüntüleme

Spotify’dan sosyal medya paylaşımları için yepyeni özellikler

Geçtiğimiz yıl sosyal medya paylaşımları her zamankinden daha önemli hale geldi ve Spotify da buradan yola çıkarak, Grup Oturumları ve Ortak Çalma Listeleri gibi yeni özellikleri kullanıcılarla buluşturdu. 2020 yılının Haziran ayından beri, günlük Grup Oturumları kullanımı ortalama yüzde 290’ın üzerinde arttı. 

 

Bugünden başlayarak Spotify, kullanıcıların sevdikleri müzik ve podcast’leri mobil telefonları (iOS ve Android) üzerinden kolayca paylaşmaları için yepyeni özellikleri kullanıcılara sunuyor.

 

İşte yeni özellikler:

 

  • Bu bölümü mutlaka dinlemelisin: Yeni podcast zaman etiketi paylaşımıyla kullanıcılar, podcast bölümlerinin belirli bir anını paylaşabiliyor – böylece arkadaşlarınıza tam olarak hoşlarına gideceğini düşündüğünüz bölümü dinletebilirsiniz. Bunu yapmak için podcast yayınını sevdiğiniz bölümünü dinlerken “paylaş” butonuna dokunun,“paylaşım başlangıcı” özelliğini  kullanın ve içeriği nerede paylaşmak istediğinizi seçin. 
  • Canvas özelliği yeni platformlara da geliyor: Daha önce sadece Instagram Hikayeleri için kullanılan Canvas özelliğini kullanıcılar artık, Snapchat ve çok yakında Facebook hikayelerinde de kullanabilecek. Kullanıcılara bütünüyle yepyeni bir dinleme deneyimi sunan Canvas, statik şarkı sayfasını video-art gösterisine dönüştürüyor. 
  • Paylaşım kolaylaşıyor: Mobildeki yeni paylaşım deneyimi kullanıcıların, Instagram Hikayeleri, Snapchat, Facebook Hikayeleri üzerinden yapacakları sosyal medya paylaşımlarının bir önizlemesini sunarak, paylaşmadan önce nasıl görüneceğini anlamalarını sağlıyor. 

 

Spotify, dinleyicilerin taleplerini karşılamak için kullanıcı deneyimini sürekli olarak geliştirmeye devam ediyor ve dünya genelinde dinleyiciler için mümkün olan en iyi audio deneyimini sunmak için çalışıyor. Sosyal medya paylaşımları ile ilgili son güncellemeler hakkında daha fazla bilgi almak için Spotify’ın blog sayfası For the Record adresini ziyaret edebilirsiniz. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Tema Tasarım | Osgaka.com