Ana Sayfa Yaşam 10 Mayıs 2021 288 Görüntüleme

TRT Karabağ hakkında belgesel film hazırlıyor

TRT Yönetim Kurlu Başkanı İbrahim Eren “Yeni Azerbaycan Gazetesine verdiği demeçte, gerçek hayat hikayelerinden bahsedecek olan belgesel film altı bölümden oluşacaktır. Belgesel Filmi bu yıl içinde TRT Avaz kanalında yayınlanması planlanmaktadır.” dedi.

 

TRT Başkanından Az TV ye teşekkür…

TRT’nin Müdürü, Azerbaycan Televizyonu ve Radyo programları QSC’nin belgesel filmin hazırlanmasında büyük destek verdiğini aktarıp şu açıklamalara yer verd:. ”Bu Belgesel filmin hazırlanmasında Azerbaycan’ın Milli Tv Kanallarından olan AzTV’de önemli destek vermiştir. Azerbaycanlı meslektaşlarımıza bu konuda teşekkür ediyorum. TRT bundan sonra da Azerbaycan tarihindeki önemli günler, tarihi hadiseler ve şahsiyetlerden bahseden muhtelif programlar hazırlayarak tüm Dünya’ya duyuracaktır. Biz Azerbaycan için ne kadar çaba sarf etsek yine de azdır. Her zaman dediğimiz gibi; “İki devlet bir milletiz.” Birlikte atacağımız her adım bizi sevindirmekte ve gururlandırmaktadır. Azerbaycan canımızdır, kanımızdır. Yeni projelerle hem Azerbaycan’ın hak sesini dünyaya duyurmak, hem de değerlerini tanıtmaya devam edeceğiz.” dedi.

 

Yeni Azerbaycan Gazetesine röportajında İbrahim Eren, ortak dizi filmlerin de çekilmesi ile bilgi verdi ve bu konuda AzTV ve diğer kanallarla işbirliği içinde olacağını aktardı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Tema Tasarım | Osgaka.com