Ana Sayfa Yaşam 10 Mayıs 2021 290 Görüntüleme

Türkiye Ramazan’ı Facebook’ta Kutladı

Ramazan ayı başında, insanları Facebook platformları üzerinden iyilik yapmaya ve bunu paylaşmaya teşvik eden global #Monthofgood (#İyilikZamanı) kampanyasını hayata geçiren Facebook, Ramazan ayı boyunca insanların Facebook üzerinde ne kadar aktif olduklarını ortaya koyan veriler paylaştı. 

 

Bölgede ve dünya genelinde etkilerini sürdüren pandemi ve sosyal mesafe önlemleri nedeniyle, insanlar geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayını sevdikleriyle Facebook üzerinden kutladı. Şirket, Ramazan’ın başlangıcından beri 3,5 milyonu Türkiye, Orta Doğu ve Afrika’yı kapsayan bölgede yaşayan 20 milyondan fazla insanın birbirine “Hayırlı Ramazanlar” dileğinde bulunduğunu ve bölgedeki 4,5 milyon insanın Ramazan’la ilgili Facebook gruplarına üye olduğunu açıkladı. Facebook’un paylaştığı verilere göre, 2021 yılında Türkiye'den 25.000'den fazla insan Ramazan ayına odaklanan Facebook gruplarına üye oldu. İnsanlar Facebook platformları üzerinden Ramazan’ı kutlarken, deneyimlerini de paylaştı. Örneğin, Türkiye, Orta Doğu ve Afrika’yı kapsayan bölgede bu dönemde Facebook’ta en çok bahsi geçen iftar tatlılarının bazıları künefe, baklava ve kadayıf oldu. 

 

Paylaşılan global verilere göre ise #Monthofgood etiketi Facebook'ta dünya çapında 5 milyondan fazla kez kullanıldı. Aynı zamanda dünya çapında 50 milyondan fazla insan Facebook'ta birbirine "Mutlu Ramazanlar" diledi. Buna paralel olarak, Instagram’da Ramazan’a özel kullanıma sunulan çıkartma paketi, 12 Nisan tarihinden bu yana dünya genelinde 50 milyondan fazla kez kullanıldı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Tema Tasarım | Osgaka.com