Ana Sayfa Yaşam 11 Mayıs 2021 287 Görüntüleme

Bitpanda'nın Açıklaması: Ether’in Yükselişi Devam Edebilir

Oldukça büyük bir pazar payına sahip Ether, pazar hacmi açısından Bitcoin’nin ardından ikinci kripto para birimi konumunda. Ether’de son dönemde ciddi anlamda bir yükseliş eğilimi sözkonusu. Konuyla ilgili yorumlarını açıklayan Bitpanda MENA ve Türkiye Yönetici Direktörü Elbruz Yılmaz, bu yükselişin geçici olmadığını, uzun bir süre daha bu yükseliş eğiliminin devam etmesinin olası olduğunu kaydetti.

 

 Yılmaz, şöyle konuştu: “Bitcoin'in aksine Ether, bir ödeme aracı veya klasik paranın yerini alabilecek bir şey olarak geliştirilmedi. Başlangıçta bir "yakıt", yani Ethereum platformunu besleyen bir kripto para birimi olan Ether, blockchain tabanlı teknolojilerin geliştirilmesi için merkezsizleştirilmiş bir temel sağlamak amacıyla oluşturuldu. Boğa eğilimlerinin arkasındaki nedenler çok katmanlı olup, bunlardan birincisi, Ethereum blockchain sistemi üzerinde tüzel kişileri de içeren birçok kişi ve kurumun etkinliğindeki sürekli artış. Örneğin, yakın zamanda, Avrupa Yatırım Bankası (EIB), Ethereum ağı üzerinde Goldman Sachs, Santander ve Societè Generale gibi bankacılık kuruluşlarıyla işbirliği içinde 121 milyon Amerikan doları değerinde dijital tahvil çıkaracağını duyurdu. Geçtiğimiz ay içinde merkezsizleştirilmiş finansa perakende ilgisi de artarken, DeFi projelerine yapılan yatırım 100 milyar dolar gibi şaşırtıcı bir düzeyin üstüne çıktı.”

 

 Yılmaz’a göre, Ethereum'un sunduğu değer ile yatırımcıların güveni ve ilgisi Ethereum'un başlangıçta gördüğü talebin ana unsurları oldu. Geçtiğimiz yıl yaşananlar ve kripto para birimlerindeki eğilimler sayesinde bu para biriminin yükselişinin hız kazanmış durumda olduğunu ifade eden Yılmaz, son olarak şu tespitte bulundu: “Bana göre, bu yükselişin devam etmesini sağlayacak faktörler mevcut ve bu trend devam edebilir.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Tema Tasarım | Osgaka.com