Ana Sayfa Yaşam 11 Mayıs 2021 221 Görüntüleme

Farklı Sektörler ve İhtiyaçlara Tek Çözüm: Clivet Santrifüj Chiller

Clivet santrifüjlü gruplar, yüksek soğutma kapasitesi, verimlilik değerleri ve patentli yeni özellikleri ile dikkat çekiyor. 600 kW ile 10.550 kW arasında yüksek kapasiteye ve 6.58'e kadar COP, 10.69'a kadar IPLV verimlilik değerlerine sahip. Aynı zamanda 20’den fazla patenti ve AHRI sertifikası bulunuyor. Clivet santrifüj gruplar, iki kademeli kompresör ve Back to Back Çark tasarımı ile daha basit bir tasarıma ve daha az hareketli parçaya sahip olduğu için benzersiz doğrudan tahrikli kompresör güvenilirliği ve daha uzun bir kullanım ömrü sağlıyor.

 

 

Ercan Uluslararası Havalimanı Form ile “havalanıyor”

 

Lefkoşa’da yer alan Ercan Uluslararası Havalimanı, yılda yaklaşık 4 milyon civarında yolcuya ev sahipliği yapıyor. Hizmet kalitesini artırmak amacıyla havaalanına inşa edilen ek binanın iklimlendirmesi Form tecrübesine emanet edildi. Mekanın iklimlendirmesinde üç adet AHRI sertifikalı Clivet Su Soğutmalı VFD’li Santrifüj Soğutma Grubu ve bir adet Eurovent sertifikalı Clivet Hava Soğutmalı Soğutma Grubu kullanıldı. Ürünler toplamda 12.335 kW soğutma kapasitesiyle alanın etkin şekilde iklimlendirilmesini sağlıyor.

 

İstanbul Uluslararası Finans Merkezi

 

İstanbul’un 2023 yılında dünyadaki en önemli 10 finans merkezi içinde yer alması hedefiyle yola çıkılarak çalışmasına başlanan İstanbul Uluslararası Finans Merkezi’nin iklimlendirmesi Clivet Santrifüj Chiller ile sağlanacak. Form, finans merkezinin kapalı alanlarının iklimlendirme ihtiyacına toplamda 6.500 kW kapasiteli 2 adet VFD’li kompresörlü santrifüj chiller ve 1 adet su soğutmalı vidalı VFD’li chiller ile çözüm sunacak.

 

Nuh Çimento

 

Dünya’nın sayılı çimento fabrikalarından olan, Kocaeli Körfez’de yer alan Nuh Çimento fabrikası da proses iklimlendirmesi alanında Form’a güvenen endüstriyel tesislerden biri oldu. Fabrikanın imalat hattına 2 adet VFD kompresörlü Clivet Santrifüj Chiller entegre edildi. Toplam kapasitesi 4.000 kW olan bu iklimlendirme çözümü fabrikanın proses ve server odalarının soğutulmasında kullanılıyor.

 

 

 

 

Sincan 480 Yataklı Devlet Hastanesi

 

Ankara Sincan 480 Yataklı Devlet Hastanesi ve Ağız Diş Sağlığı Merkezi’nin iklimlendirmesi Form’a emanet edildi. Ankara-Ayaş yolu üzerinde 87.694 metrekare arsa üzerine yapılacak hastane kompleksi toplam 110.000 metrekare kapalı alana sahip olacak. Form, hastanenin iklimlendirme ihtiyacına toplam kapasitesi 6.500 kW olacak şekilde 2 adet VFD kompresörlü Clivet Santrifüj Chiller ile çözüm sunuyor. Hastanenin 2021 yılı sonunda hizmete başlaması planlanıyor.

 

 

Osmaniye 600 Yataklı Devlet Hastanesi

 

2020 yılının Temmuz ayında inşaatı başlatılan Osmaniye 600 Yataklı Devlet Hastanesi, 102.500 m2 arsa alanını üzerinde toplam 179.703,22 m2 kapalı inşaat alanına sahip. 2022 yılında hizmete başlaması beklenen hastanenin iklimlendirmesi Clivet Santrifüj Chiller ile sağlanacak. Hastaneye tedariği sağlanan 5 adet VFD kompresörlü Santrifüj Chiller, kapalı mahallerin iklimlendirmesinde önemli rol oynayacak. Toplam kapasitesi 13.000 kW olan cihazlar, tüm sistemin etkin şekilde kontrol edilebildiği plant manager otomasyon sistemiyle de öne çıkıyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Tema Tasarım | Osgaka.com