Ana Sayfa Yaşam 11 Mayıs 2021 247 Görüntüleme

Hepsiburada’nın “Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü” Programına Uluslararası

Türkiye’nin Hepsiburada’sı, Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü programıyla uluslararası anlamda fark yaratan markaları ve projeleri ödüllendiren The Global Business Excellence Ödülleri’nde Üstün İş Ödülü’ne layık görüldü. 

 

 

Türkiye ve bölgesinin lider e-ticaret platformu Hepsiburada, 2017 yılında başlattığı ve bugüne kadar 19 binden fazla kadın girişimciye destek sağlayan Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü Programı ile The Global Business Excellence Ödülleri’nde Üstün İş (Outstanding Business) kategorisinin kazananı oldu. Hepsiburada’nın Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Doğan’ın vizyon ve liderliğinde hayata geçirilen program daha önce, Communicate Magazine Ödülleri’nde “En İyi Uygulama” ve Felis Ödülleri’nde “CSR” kategorisinde altın dereceyi hak etmişti. 

 

The Global Business Excellence jürileri Outstanding Business kategorisi kazananı Hepsiburada ile ilgili “Hepsiburada, daha fazla kadını e-ticaret sektöründe var olmaya teşvik ederek Türkiye'de toplumsal cinsiyet eşitliğine katkı sağlarken, global uygulamalara da örnek oluyor. Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü Programı sayesinde, platform üzerindeki işletmelerin oranının 6’dan 25'e yükselmesi ve kadınların sağladığı ticari başarı projenin niteliğinin göstergesi. Hepsiburada, Türkiye'deki girişimci kadınların  el emeği ürünlerine ekonomik değer katıyor, finansal hedeflerini geliştirme imkanı sağlıyor. Bu doğrultuda ekonomiye sunulan katma değer de umut verici. Sağlanan toplumsal faydanın yanı sıra, kadınların ekonomiye katılımlarına destek vererek eşitliğe sunduğu katkı için Hepsiburada'yı tebrik ediyoruz” dedi.

 

Hepsiburada Ticari Grup Başkanı Mutlu Erturan, “2017 yılında kadınların ekonomiye katılımlarını desteklemek amacıyla hayata geçirdiğimiz Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü programımızın ‘The Global Business Excellence Ödülleri’ kapsamında aldığı prestijli ödülün mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Program kapsamında bugüne kadar 19 binden fazla kadın girişimcinin hayallerine destek olma fırsatı bulduk. Teknoloji gücümüzü seferber ettiğimiz bu programla ülkemizin sürdürülebilir ekonomik büyümesine katkı sağlamayı hedefliyoruz. Türkiye’nin Hepsiburada’sı olarak kadın girişimcilere olan desteğimizi sürdürmeye her daim devam edeceğiz. Bizi bu ödülü almamıza vesile olan herkese teşekkür ederim” dedi.  

 

81 ildeki Girişimci Kadınlara destek 

 

Kadınların ekonomiye katılımlarına ve e-ticarette güç kazanmalarına katkı sağlamak için başlatılan Girişimci Kadınlarla Teknoloji Gücü programı; sunduğu birçok destek ve Hepsiburada’dan aldığı teknoloji gücü ile Türkiye’nin 81 ilindeki 19 binden fazla girşimci kadına ve 50 kadın kooperatifine ulaştı. Programa dahil olan kadın girişimcilere, Hepsiburada’nın aylık 200 milyondan fazla ziyareti ağırlayan dev ekosisteminde mağaza açma, indirimli komisyon oranlarından faydalanma, reklam ve pazarlama desteği, eğitim ve indirimli kargo imkanı gibi destekler sunuluyor. Pandemi döneminde girişimci kadınlar programın sunduğu desteklerle siparişlerinde 65’lik artış sağlarken, bugüne kadar 95’i satış başarısı gösterdi ve işlerini 98 kat büyüttüler.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Tema Tasarım | Osgaka.com