Ana Sayfa Yaşam 11 Mayıs 2021 325 Görüntüleme

Vitalica Wellness'ta Tuz Terapisi Uygulaması

Vitalica Wellness Bodrum tuz terapilerini yer, tavan ve duvarların doğal tuzlarla kaplı olduğu Tuz Odasında uygulamaktadır. Tuz terapisi mikro kliması sağlanan odada solunum yolu ile alınan terapi yöntemidir. Tuz odaları şifa veren yerlerdir. Tuz odalarının amacı tuzu solunabilir hale getirmektedir.

Tuz odaları sayesinde solunum yolları temizlenir ciğerler açılır. Tuz odaları Astım, KOAH, sinüzit ya da nefes darlığı çeken hastalara iyi gelir. Tuz odası sayesinde bu hastalar nefeslerini daha kolay alır.

Tuz Odasının Faydaları Nelerdir?
Tuz odasının insan sağlığı için oldukça çok faydası vardır. Bu faydaları sıralarsak,
1- Solunum yolu sıkıntısı,
2- Astım bronşit hastalarının tedavisinde,
3- Alerjik astım rahatsızlığının tedavisi,
4- Burun tıkanıklığı,
5- Nefese bağlı horlama rahatsızlığı,
6- Yorgunluk hissi,
7- Uyku bozukluğu rahatsızlığı ,
8- Akciğerlerin temizlenmesi gibi rahatsızlıklara iyi gelerek tedavi etmektedir.

 

Tuz Terapisi Nelere İyi Gelir?
Tuz Terapisi uykusuzluk tedavisinin yanı sıra bedensel ve ruhsal gevşeme de sağlamaktadır. İnsan vücudundaki karbondioksit oranını düşürür, oksijen oranını yükseltir. Tuz terapisinin en önemli etkisi kişin rahat bir şekilde nefes almasını sağlamaktır. Tuz bulunan mikropların etkisini düşürür. Tuz terapileri, stres ve yorgunluğa karşı da oldukça etkilidir. Bu nedenle tuz terapileri haftada bir kez mutlaka yapılmalıdır. Tuz terapisinin aynı zamanda hamileler ve çocuklara zararı yoktur. Tuz terapisi sonrası seansa giren insanların yaşam standartları ve kalitesi yükselmiş olur.

 

Tuz Odaları Kimler İçin Uygundur?
Tuz odaları ve tuz seansları insan sağlığına iyi gelen tedavi edici odalardır. Tuz odalarına sadece solunum hastalığı olan insanlar gelmez. Bu hastaların yanı sıra tuz odaları aşağıdaki insan grupları için uygundur;
1- Sigara içenler,
2- Covid Rahatsızlığı geçirenler,
3- Hava kirliliğinde fazla duran insanlar içinde tuz odaları ve seansı uygundur.
Alınan tuz terapisi sayesinde bu insan grupları da rahatlayarak kolay nefes alabilirler. Oluşabilecek meslek hastalığı ve diğer hastalık türlerinin önüne geçilir.

Tuz odası terapileri; Sağlığın, zindeliğin, huzurun ve mutluluğun hakim olduğu; dünyanın ve Türkiye’nin en yüksek oksijen oranlarından birine sahip olan Bodrum’un büyülü atmosferinden ilham alan programlar Le Meridien Bodrum Beach Resort’ ta Vitalica Wellness'’ta  uygulanmaktadır. Kendinizi keşfettiğiniz ve sağlığınızı yönetebileceğiniz araçlarla tanıştığınız bir dünya. Vitalica Wellness’da sadece, faydaları bilimsel olarak kanıtlanmış tedavilere ve uygulamalara yer var!
Bodrum’un büyülü doğasında, kelimenin tam anlamıyla bir “ruh detoksu”
Doğaya saygı gösterilerek tasarlanan Le Méridien Bodrum Beach Resort; kristal berraklığındaki Ege Denizi kıyısında yer alan zeytin, defne, palmiye, portakal, kumkat, limon gibi onlarca bitki türüyle kaplı yemyeşil bir yarımadayı kucaklıyor. Otel, kendini doğaya adapte eden modern tasarımı ve 650 metrelik beyaz kum plajıyla fark yaratıyor. Dünyanın ve Türkiye’nin en yüksek oksijen oranlarından birine sahip olan Bodrum yarımadasının tertemiz havası, her güne canlanmış ve ilham dolu uyanmanızı sağlıyor. Aromatik bitkilerin ve baharat bahçelerinin kokularıyla canlanan bu büyülü atmosfer, enerjinizi yeniden kazanmanızı sağlayarak bedeninizi ve ruhunuzu şarj ediyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Tema Tasarım | Osgaka.com