Ana Sayfa Kültür & Sanat 12 Mayıs 2021 345 Görüntüleme

Halkbank, Anneler Günü’nü kalplere dokunan bir filmle kutladı

Halkbank, Anneler Günü’nü kalplere dokunan bir filmle kutluyor. Halkbank’ın ekran yüzü Kerem Alışık, duygu yüklü sahnelerle merhum annesi Çolpan İlhan’ı anıyor ve ‘asla unutulmaz’ oldukları vurgusuyla tüm annelere saygısını sunuyor. Filmde kullanılan Esmeray’ın ’Unutama Beni’ şarkısı ise yapımın duygusal etkisini yükseltiyor. 

Halkbank, Anneler Günü’ne yönelik duygusal tonu yüksek bir yapımla annelerin kıymetini hatırlatıyor. ‘Buluşma’ başlığını taşıyan film, Kerem Alışık’ın sabah saatlerinde özel bir günü hissettiren hazırlığıyla başlıyor. Alışık, özenle giyiniyor, evden çıkıyor ve berberine giderken annelerine hediye almış heyecanlı çocuklarla karşılaşınca sevinç ve hüznün buluştuğu bir an yaşıyor. Bu anın duygusallığı ile her Anneler Günün'nde uğradığı çiçekçiye gidiyor. Çiçekçi, Alışık'ın almaya geldiği ve merhum annesi ünlü sanatçı Çolpan İlhan'ın çok sevdiği çiçeği hazırlamıştır bile. 

 

Devam eden sahnelerde Kerem Alışık’ı elinde çiçeklerle, bir apartman dairesine girerken görüyoruz. Girdiği dairede eski eşyalar, objeler, kitaplar ve annesi Çolpan İlhan’ın siyah-beyaz fotoğrafları yer alıyor. Film boyunca ise Esmeray’ın ‘Unutama Beni’ şarkısı çalıyor. Duygusal atmosferin yoğunlaştığı bu bölümde Kerem Alışık’ı, annesinin fotoğrafına sevgi ve özlemle bakmasını izliyoruz. Film; yüzünde huzur, sevgi ve hasret dolu sıcak bir ifadeyle Alışık’ın “Yanı başımızda ya da çok uzaklarda… Unutamayız, annelerimiz bizim kalbimiz” mesajıyla sona eriyor. 

 

Film, uyumlu ekiple kısa sürede tamamlandı

Halkbank ve Renosans İstanbul’un birlikte tasarladığı ‘Buluşma’ filmini yönetmen Burcu Matur çekti. İstanbul’da Kuzguncuk, Beylerbeyi, Moda sokakları ve Teşvikiye’de yapılan çekimler, 2 gün sürdü. 

 

Annelerin karşılıksız sevgisi sosyal medyada 

Halkbank, reklam filmiyle eş zamanlı olarak sosyal medya hesabı üzerinden de anneleri sevgi dolu görüntülerle selamladı. #UnutmamSeni hashtagi ile @halkbank hesabını etiketleyen ve annesiyle fotoğrafını paylaşan kişilerin postları, Halkbank’ın Instagram hesabındaki story’lerde yayınlandı. Film, Halkbank’ın sosyal medya hesaplarında toplam 7.3 milyon izlenme sayısına ulaşarak büyük başarı yakaladı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Tema Tasarım | Osgaka.com