Ana Sayfa Yaşam 12 Mayıs 2021 216 Görüntüleme

Uluslararası Hemşireler Günü kapsamında pandemi sürecinde hemşirelik konuşulacak

12 Mayıs tarihi modern hemşireliğin kurucusu olarak kabul edilen Florence Nightingale’in doğum günü olması nedeniyle tüm dünyada Hemşireler Günü olarak kutlanıyor. İstanbul Bilgi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi bu özel gün kapsamında, hemşirelerin pandemi sürecinde yaşadıkları sorunlara dikkat çekmek ve zorluklara çözüm arayışı üretmek amacıyla online bir panel düzenliyor. 17 Mayıs Pazartesi günü gerçekleştirilecek online konferansta yoğun bakım hemşireleri, akademisyenler, dernek temsilcileri ve Türk Hemşireler Derneği Genel Sekreteri söz alacak

 

 

İstanbul Bilgi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi, yaklaşık iki yıldır ülkemizde etkisini gösteren pandeminin hemşireler üzerindeki etkisini masaya yatırıyor. 12 Mayıs Dünya Hemşireler Günü kapsamında online olarak düzenlenecek etkinlikte Covid-19 sürecinde hemşirelerin yaşadıkları sorunlar ve bu süreçte karşılaştıkları zorluklara çözüm arayışları çerçevesinde klinisyenler, akademisyenler ve dernek yöneticileri tarafından tartışılacak. Daha kaliteli ve etkin bir sağlık hizmetinin sunumunda hemşirelerin bir değişim ajanı olduğu ve bu doğrultuda neler yapılabileceği ele alınacak.

 

Çözüm önerileri tartışılacak

Yoğun bakım hemşireleri, pandemi süresince yaşadıkları sorunları ve deneyimlerini katılımcılarla paylaşacak. 17 Mayıs Pazartesi günü düzenlenecek etkinlikte Türk Hemşireler Derneği Genel Sekreteri Azize Atlı Özbaş ise hemşirelerin pandemi sürecinde yaşadıkları sorunlarla ilgili tespitlerini ve çözüm önerilerini aktaracak. Panelde Eski Türk Hemşireler Derneği Başkanı, emekli öğretim üyesi ve hemşire Prof. Dr. Saadet Ülker ise moderatör olacak.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlginizi çekebilir

Dolandırıcılara kanmayın

Dolandırıcılara kanmayın

Tema Tasarım | Osgaka.com