Ana Sayfa Yaşam 12 Mayıs 2021 247 Görüntüleme

Victor Taichung yeni üretim üssü ile üç ödül birden aldı

Talaşlı imalat sanayinin önemli oyuncularından GNC Makina’nın Türkiye’de distribütörlüğünü yaptığı Victor Taichung Tayvan’ın Taichung kentinde tamamladığı yeni üretim tesisi ile üç önemli ödül aldı. Amerika’dan Muse Design Awards 2021 Platinum, Fransa’dan Paris Design Awards 2021 Silver ve İtalya’dan A’ Design Awards 2021 Bronz Ödülü’nün sahibi olan Victor Taichung, üretim sektöründe kendisine duyulan güvenini artırdı.

Üretim sektörüne katkı sağlayan, dev makinaları geliştirip tasarlayan ‘’Victor Taichung’’ Tayvan’ın Taichung Kenti’nde 63 bin 767 m2 alana inşa ettirdiği yeni üretim tesisi ile üç ödüle layık görüldü. Victor Taichung’un tüm dünya distribütörleri arasında satış lideri konumunda olan GNC Makina bu ödüllerle kendisine duyulan güveni artırdı.

GNC’nin iş ortağı ’’Victor Taichung’’ yeni üretim üssü ile bir değil üç ödül birden alarak, üretim sektörüne olumlu mesajlar vermiş oldu. Tasarımından, konumlandırılmasına, teknolojisinden malzeme seçimine kadar her türlü detayın düşünülerek hayata geçirildiği projeye 2021 yılında Amerika, Fransa ve İtalya’dan ödül geldi.

İşlevselliği, teknik, sosyal ve estetik özellikleri ile ödül alan yapının ‘’Yeşil Bina Markalı’’ kaplama sistemi mevcut. Yapı’da COE-E cam kullanılırken, gömülü boru sistemi tercih edilmiş. Rüzgar yönlendirmenin olduğu, karbon ayak izinin korunduğu,  TVOC ile formaldehit içermeyen  yapı,  kusursuzca tasarlanmış. Binanın dış cephesinde doğal taş yani granit tercih edilmiş.

ÜRETİMİN TEKNOLOJİ HARİKASI

Büyük bir bölümünün karanlık fabrika (insansız, robotlu üretim) olarak faaliyet gösterdiği üretim tesisinde, kaplama sistemindeki boşluksuz ve düşük su emme özelliği ile yağmur yağdığında kendini temizleyen yapı güneş enerjisinden yararlanıyor. Yapı böylece güneş enerjisi sistemi ile hem üretime katkı sağlıyor hem de enerji tüketimini büyük oranda azaltıyor.

Ayrıca tasarımda mikro iklim koşullandırılması için düşünülmüş 20m’lik yeşil kuşakta oluşturulan bir de eko-havuz sistemi mevcut. Sistem yeşil alanların sulandırılmasına yardımcı oluyor. Işık ve gölgeye verilen önem, yeni teknoloji kullanılması, estetik kurgusu, 21’inci yüz yılın bu önemli üretim üssüne;  Muse Design Awardas, Paris Design Awards ve A Design Awards ödüllerini getirdi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Tema Tasarım | Osgaka.com