Ana Sayfa Yaşam 12 Mayıs 2021 74 Görüntüleme

Yerli kozmetik şirketi Sora Kozmetik'ten global atak

Global kozmetik sektöründe rekabetçi kimliğiyle ön plana çıkan yüzde 100 Türk sermayeli Sora Kozmetik, büyüme hedeflerinde gaza bastı. Aerosol dolum makinesi üreten dünyanın sayılı firmalarından biri olan Sora Kozmetik, önümüzdeki 5 sene içerisinde yüzde 200 büyüme hedefliyor. Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Karahan, üretim kapasitelerini yükselterek global pazarın tümüne hakim olabilmek için çalıştıklarını söyledi.

 

Kozmetik sektöründe küresel markalarla rekabet eden yerli kozmetik şirketi Sora Kozmetik, iddialı yükselişinde gaza bastı. Profesyonellerin kozmetik markası Morfose, Bebak, Alix Avien vb. markaları bünyesinde barındıran Sora Kozmetik, önümüzdeki dönem için hedef yükseltti. Kurulduğu 1981 yılından bu yana ihracatta önemli adımlar atan ve bugün aerosol dolum makinesi üreten dünyanın sayılı firmalarından biri olan Sora Kozmetik, global kozmetik pazar payını yükseltmeyi hedefliyor. Dünyada 5 kıtada 96 ülkeye ihracat gerçekleştiren Sora Kozmetik’in, önümüzdeki 5 sene içerisinde yüzde 200 büyüme hedefi var.  

 

GLOBAL PAZARIN TÜMÜNE HAKİM OLABİLİRİZ

Uluslararası arenada şirket ve marka güvenirliğini en üst düzeye taşımak istediklerini anlatan Sora Kozmetik Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Karahan global pazarın tümüne hakim olabilecek güce sahip olduklarını söyledi. 

Küresel markalarla rekabet ederek iddialarını ortaya koyan şirketin Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Karan, “Kozmetik sektöründe global pazara hakim olabilecek kapasitedeyiz. Gelecek için pist kurduk. Bu pistte hızımızı artırarak geleceğe doğru yükselişimizi sürdüreceğiz. Sektörün geleceğinde hakim güç olmaya adayız” dedi. 

 

YURTDIŞI OFİS SAYISI ARTACAK

Uluslararası şirket kabiliyetini genişletmek için çalışan şirketin bugün ABD, İngiltere ve Fransa olmak üzere yurtdışı ofisleri de bulunuyor. Yurtdışı ofislerinin sayısını artırarak ihracat hedeflerini de büyütmeyi planladıklarını anlatan Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Karahan, genç ve dinamik şirket yapısına sahip olarak global markalarla rekabet ettiklerini ve kozmetik sektörünün geleceğine damga vurmak için çalıştıklarını belirtti.   

 

CİRONUN YÜZDE 70’İ İHRACATTAN GELİYOR

Türkiye’de Silivri ve Çatalca’da toplam 70 bin m2’lik kapalı alana sahip fabrikalarında üretim gerçekleştiren Sora Kozmetik, AR-GE çalışmaları ve teknolojik altyapısıyla da dikkatleri üzerine çekiyor. Kurulduğu 1981 yılından bu yana hızla büyüyen fabrikalarında bugün son teknoloji robot entegre sistemiyle üretim gerçekleştiren şirketin yıllık üretim kapasitesi toplam 450 milyon adet. Cironun yüzde 70’ini ihracattan sağlayan Sora Kozmetik, 96 ülkeye ihracat gerçekleştiriyor. Sora Kozmetik; ürün kalite ve yelpazesini her geçen gün geliştirirken, AR-GE çalışmalarıyla desteklediği teknolojik altyapısındaki gücünü tüketici odaklı vizyonuyla birleştirerek yükselişini sürdürüyor. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Tema Tasarım | Osgaka.com