Ana Sayfa Magazin 19 Eylül 2021 43 Görüntüleme

Tuğçe Aziz “Hiçbir zaman bırakmaya başlama, hiçbir zaman başlamayı bırakma‘’

Güzelliğiyle göz kamaştıran, Influencer ve aynı zamanda da mimar olan Tuğçe Aziz; spor tutkusunu, sosyal medya serüvenini, okul hayatını ve kendisine dair merak edilenleri tüm detayları ile MAG Eylül sayısına anlattı… 

Mimar olma sürecinden bahseden Tuğçe Aziz, üniversite hayatına kısa bir süre ara verip oğlu Yaman’ı dünyaya getirdikten sonra eğitimine devam ettiğini söyledi. Eğitime her zaman önem verdiğini belirten Aziz; “Üniversite sınavına girdikten sonra Kadir Has Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü’nü kazandım ve İstanbul’a yerleştim. Eğitime her zaman öncelik veren bir ailede büyümeme rağmen evlilik sürecinde eğitimime ara vermek zorunda kaldım. Üç yıl aradan sonra tekrardan sınavlara girip Kültür Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nü kazandım.   Üç yılda bölümümü dereceyle bitirdim. Üniversitenin ilk yılı Yaman’a hamileydim. Bu nedenle biraz zor bir süreç oldu ama yine de çok keyifliydi. Şu anda eşimin işi sebebiyle hayatıma İstanbul’da devam ediyorum’’ dedi.

 

Sosyal medyayı aktif kullanan bir isim olan Tuğçe Aziz, Influencer olma serüveninin nasıl başladığını anlattı. Eşinin mesleğinin de bu süreçte etkili olduğunu ifade eden Aziz, takipçi kitlesinden aldığı olumlu mesajlardan çok mutlu olduğunu söyledi. Sosyal medyada paylaştığı içeriklerle ilgili konuşan güzel Influencer; “Sosyal medya için içerik üretmek gibi bir önceliğim yok ve bu konuda çok çaba harcamıyorum. Ben sadece günlük rutinimi ve keyifli anlarımı paylaşıyorum. Fotoğraf çekmeyi ve çekilmeyi seviyorum ve hoşuma giden fotoğrafları takipçilerimle paylaşıyorum. Takipçilerimin beğenip ilgi gösterdiği konularda, gelen soru ve istekleri de yanıtlamaya çalışıyorum’ ’ifadelerini kullandı.

Hayat mottosunun “Hiçbir zaman bırakmaya başlama, hiçbir zaman başlamayı bırakma!” olduğunu söylen Tuğçe Aziz, sağlığını ve fit yapısını spora borçlu olduğunu ifade etti. “Spor benim olmazsa olmazım. Haftanın beş günü spor yapıyorum. Bunun yanında özel bir beslenme programım var. Spor yapmak ve sağlıklı beslenmek benim için artık bir yaşam şekli diyebilirim’’ diyen Aziz, giyim tarzıyla ilgili ise “Modayı takip ediyorum ve bana yakıştığı sürece giyerim. Spor ya da spor şık giyinmeyi seviyorum. Fazla düşünmeden genelde son dakika kafama ne eserse onu giymeyi tercih ediyorum’’ diye konuştu.

Güzelliğin kendisi için göreceli bir kavram olduğunun altını çizen Tuğçe Aziz; “Benim için güzellik göreceli bir kavram ve bence en önemlisi iç güzellik. Biraz klişe olacak ama önce içimizi beslemeliyiz, güzelleştirmeliyiz’’ dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Tema Tasarım | Osgaka.com