Ana Sayfa Yaşam 1 Haziran 2023 111 Görüntüleme

İSİB'ten, Erbil Building Fuarına Milli Katılım Organizasyonu

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB), 23-26 Mayıs tarihleri arasında Irak Kürt Bölgesel Yönetimine bağlı Erbil şehrinde gerçekleştirilen Erbil Building Fuarına milli katılım organizasyonu gerçekleştirdi. 

Milli Katılım organizasyonuna Türkiye’den İSİB ile birlikte 10 firma katıldı. Fuara İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği’ni temsilen Yönetim Kurulu Üyeleri Kerem Ünlü ile Murat Erenoğlu iştirak etti.

IBKY Başbakanı Mesut Barzani tarafından fuar ve stantlar ziyaret edilirken, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Yatırımlar Bakanı Dr. Mohammed Shukri ve IBKY Oluşumlardan Sorumlu Bölge Bakanı Aydın Maruf, İSİB standını ziyaret ederek heyet yöneticileri ile görüştü.

Ayrıca, Türkiye Cumhuriyeti Erbil Başkonsolosu Memet Mevlüt Yakut ve Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Ataşeleri Kerem Tuzlu ve Kemal Bahadır da standımızı ve katılımcı üye firmaları ziyaret ederek fuar ve bölge hakkında görüş alışverişinde bulundu. 

Milli Katılım organizasyonunun başarılı geçtiğini ifade eden İSİB Yönetim Kurulu Üyesi Kerem Ünlü, fuar hakkında şunları söyledi: “Irak, 2,5 milyar dolarlık iklimlendirme sektörü ithalatı ile Türkiye için stratejik bir ülke konumunda. Türk İklimlendirme sektörü olarak şu an yüzde 12’ye yakın ihracat büyüklüğü ile ülkede 3. konumundayız. Coğrafi yakınlığımız, kültürel benzerliklerimiz sektörümüz adına ülkede ciddi bir avantaj sağlıyor. Fuara 10 firma ile katıldık. Katıldığımız firmaların hepsi fuardan çok memnun kaldı. İSİB olarak sektörümüz firmalarını fuar süresince standımızda ağırlamaktan ve görüşmelerine ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduk.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Tema Tasarım | Osgaka.com